Konkurs – XI International Natural Sciences Tournament (INST)

Serdecznie  zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie studenckim INST (International Natural Sciences Tournament). Jest to coroczny konkurs drużynowy adresowany do obecnych studentów i studentów, którzy w roku ogłoszenia konkursu (2020) uzyskali tytuł licencjata lub magistra. Konkurs odbywa się w języku angielskim. Głównym celem konkursu jest jednoczenie młodych naukowców z całego świata i uczenie ich jak zastosować zdobytą wiedzę do rozwiązywania bieżących praktycznych problemów naukowych i przemysłowych. W konkursie mogą wziąć udział drużyny 3-5 osobowe plus opiekun.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

1. zaocznym (Extramural round), w którym drużyna przygotowuje rozwiązania 2 z 3 opublikowanych do rozwiązania zadań i przesyła je do sprawdzenia przez ekspertów
  2. następny etap to Wielki Finał, w którym biorą udział zespoły, których rozwiązania z etapu zaocznego zostały najwyżej ocenione.

Termin nadsyłania zgłoszeń w etapie zaocznym, to 30 września 2020 (I tura) oraz 1 listopada 2020 (II tura).

W tej edycji nie tylko wygrani z Wielkiego Finału, ale także zespoły, które uplasują się w klasyfikacji ogólnej najwyżej po etapie zaocznym, otrzymają nagrody.

Konkurs jest świetną okazją do nawiązania nowych znajomości (w tym naukowych), poćwiczenia języka angielskiego, a także możliwości nawiązania współpracy naukowej – jako że uczestnicy konkursu to zaangażowani, ambitni studenci, a członkowie jury oraz komitetu organizacyjnego to pracownicy nauki z różnych dziedzin (chemia, biologia, fizyka, matematyka).

Zadania oraz dodatkowe informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie http://www.scitourn.com/news.

Pytania można kierować pod adresem – mfiedoruk@chem.uw.edu.pl.

Information letter

Presentation of INST